TQQQ – ProShares UltraPro QQQ

  ETF

TQQQ (ProShares UltraPro QQQ) je ETF, který poskytuje 3x denní návratnost indexu NASDAQ-100. To znamená, že pokud index vzroste o 1 % za den, TQQQ by měl vzrůst o 3 % a naopak. TQQQ je vhodný pro obchodníky, kteří chtějí využít krátkodobé pohyby cen akcií největších nefinančních společností na NASDAQ, ale není vhodný pro dlouhodobé investory.

TQQQ má několik výhod a nevýhod:

Výhody:

  • TQQQ umožňuje získat vysokou pákovou expozici k indexu NASDAQ-100 bez nutnosti obchodovat s futures kontrakty nebo marginem. Fakticky tak můžete investovat do NASDAQ-100 na páku a přitom za ní neplatit poplatky ani vám nehrozí margin call.
  • TQQQ je snadno obchodovatelný na burze a má nízké náklady na správu (0,95 % ročně). Je možné jej pořídit u většiny brokerů, protože patří mezi nejoblíbenější spekulativní nástroje.

Nevýhody:

  • TQQQ je náchylný k vysoké volatilitě a riziku ztráty kapitálu kvůli pákovému efektu a dennímu resetování. Jinými slovy pokud NASDAQ-100 naroste za 5 dní o 10 %, tak TQQQ nenaroste o 30 %. Může to být více ale i méně. Čím delší je časový interval tím znatelnější to je.
  • TQQQ nemusí přesně sledovat pohyb indexu kvůli tržním faktorům, jako jsou likvidita, arbitráž nebo odchylky v cenách.
  • TQQQ může být ovlivněn specifickými riziky spojenými s nefinančními společnostmi na NASDAQ, jako jsou regulace, konkurence nebo technologické změny.

Napiš komentář