UCO – ProShares Ultra Bloomberg Crude Oil ETF

  ETF

UCO (ProShares Ultra Bloomberg Crude Oil ETF) je ETF, který poskytuje 2x denní návratnost indexu futures kontraktů na WTI ropu. To znamená, že pokud index vzroste o 1 % za den, UCO by měl vzrůst o 2 % a naopak.

UCO je vhodný pro obchodníky, kteří chtějí využít krátkodobé pohyby cen ropy, ale není vhodný pro dlouhodobé investory, protože při přeceňován může docházet ke ztrátám. UCO má řadu výhod a nevýhod:

Výhody:

  • UCO umožňuje získat vysokou pákovou expozici k cenám ropy bez nutnosti obchodovat s futures kontrakty nebo marginem. Takže můžete obchodovat WTI na páku bez dalších poplatků anebo aby vám hrozil margin call při významném poklesu.
  • UCO je snadno obchodovatelný na burze a má nízké náklady na správu (1,10 % ročně). Toto ETF je velice oblíbené a řada brokerů jej má ve své nabídce.

Nevýhody:

  • UCO je náchylný k vysoké volatilitě a riziku ztráty kapitálu kvůli pákovému efektu a dennímu resetování.
  • UCO trpí negativním roll yieldem, což znamená, že pokud jsou futures kontrakty v contangu (cena smlouvy s delším splatností je vyšší než cena smlouvy s kratší splatností), UCO prodává levnější kontrakty a kupuje dražší kontrakty při každém převálcování, což snižuje jeho návratnost.
  • UCO nemusí přesně sledovat pohyb indexu kvůli tržním faktorům, jako jsou likvidita, arbitráž nebo odchylky v cenách.

Napiš komentář